TUNGALOY dünyanın lider ve yön veren karbür üreticelerindendir. Sürtünme parçaları, aşınma parçaları ve inşaat sektörüne yönelik üretimleri de mevcuttur. Merkezi Japonya’da olup, dünya genelinde başta otomotiv, genel imalat, havacılık, medical, enerji, alt yapı ve ağır endüstri dallarında müşterilere hizmet vermektedir.

Çeşitli üretim dallarında hizmet veren müşterilerimize, büyük yatırımla ile kurulan son teknoloji fabrikamız mükemmel üretim için imkanalara sahiptir. Sürekli çalışan geliştiren ar-ge bölümümüz, ihtiyacınız olan çözümleri en üst kalite ile sunmaya çalışmaktadır.

İki selef firma; Shibaura Engineering Works Co., Ltd. ve Tokyo Electric Company, semente karbürü Japonya’da ilk defa geliştirmeyi başardılar.Bu ürün ‘Tungaloy’ adında satıldı. Başarılı geçmişi ile geleceği inşa eden firma, 1929 dan itibaren Japon pazarında, sert maden geliştiren ve metal işleme alanında kesici takım üreten, mükemmel sonuçlara imza atan işletme haline geldi.

Toz metalurji alanında, metal kesme üzerine takma uçlar ve çelik takımlar, aşınma dayanımı olan takımlar, inşaat pazarına yönelik ürünler, aşınmaya dayanıklı parçalar ile Tungaloy haklı bir ünvana sahip olmuştur. 1929 dan itibaren, Tungaloy; malzeme ve semende karbür araştırma ve geliştirmenin önderi olmuştur.

Tungaloy, müşteriler ve üretim üzerindeki sıkı ilişkileri ile; kesme kenarı teknolojisini hep daha iyiye gidecek şekilde geliştirmiştir. Üretim için gerekli ekipmanlar ile yakaladığı son teknoloji, bilgi ve birikim ile birleşerek, toz metalurjisi, yüksek kalite takım üretimi ve kaplama yöntemlerinde gelişim sağlanmıştır.

Tungaloy 1997 de,ISO:14001 çevre yönetim belgesi ile, karbür üretiminde Japon pazarının bir numaralı üreticisi haline geldi. Yeşil bir gelecek ve çevreye verilen zararların en az seviye indirilmesi, karbondioksit salınımın azaltılması için elinden geleni yapmaya devam etmektedir.

“Baydarlar” firması olarak 1983 yılı sonlarında av tüfekleri üretimiyle ülkemizin sanayiine ivme kazandırmaya başlamıştır. 1983 ve 1987 yıllarında çifte ve süper poze olmak üzere av tüfekleri üretimi yapan firmamız 1987 ve 1993 yılları arasında Türkiye geneli başta olmak üzere Sarsılmaz, Huğlu, Üzümlü gibi sektörün önde gelen firmalarına av tüfeği parçaları üreterek üretim kapasitesini arttırmıştır.

1993 yılında Türkiye’de otomatik tüfek üretimine devletin izin vermesiyle birlikte sektördeki boşluğu yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyimlerini kullanarak kısa sürede yurt genelinde bağlantılarını yaparak aylık 15 bin otomatik tüfek gövdesi üreterek sektördeki yerini muhafaza ederek 1997 yılına kadar devam etmiştir. 1997 yılında tekstil fabrikalarından gelen talepler doğrultusunda tekstil makinelerinin yedek parçalarını üretim portföyümüze alarak; 7 adet farklı dokuma makinesinin 1300 çeşit parçasını üretmekteyiz.

Bu ürünlerde kullanmak zorunda olduğumuz özel takımları bünyemizde üretimini yapıp kendi fabrikamızda kullanarak şu anda kesici takım bağlantı sistemlerin de bünyemize almış bulunuyoruz. 2009 yılından bu yana üretim kapasitemizi sürekli arttırarak kesici takım grubunda 2650 çeşide ulaşmanın mutluluğu içindeyiz. Her zaman en güzeline layık olan siz değerli müşterilerimiz için kaliteyi ekonomik fiyatlara sunmaktan firmamız adına gurur duymaktayız.

1960’lı yıllarda uygulanan kalkınma planlarının ardından, 1980 lerin sonlarına doğru global ekonomiye geçiş ve sanayileşmenin sonucu olarak Türkiye, sanayi ve ileri teknoloji alanında büyük devrimler yapmış ve talaşlı imalat sektörü hızlı bir ivme ile büyümeye başlamıştır. Türkiye’nin bu değişim ve gelişim dönemlerinin en çok hissedildiği iller arasında yer alan Eskişehir, teknoloji ve sanayi alanında birçok ilklere ev sahipliği yapmıştır. Öyle ki Türkiye’nin ilk otomobili, ilk lokomotifi, ilk jet motoru yenilenmesi, ilk F-16 motoru, ilk helikopter parçası, ilk 4X4 ticari aracı bu şehirde üretilmiştir ve ilk hızlı tren seferi yine Eskişehir’e yapılmıştır.

İşte Karcan Kesici Takım Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, sanayi ve üretim merkezi haline gelen Eskişehir’de , ‘karbür kesici takımlar’ üretmek üzere, Genel Müdürümüz ve CEO’muz Sayın Ümit Gezer tarafından 1996 yılında kurulmuştur. Böylelikle Karcan, Türkiye’nin ilk kesici takım üreticisi olarak tarihe geçmiştir. Kuruluş öncesi deneyimleri ve yenilikçi kimliği ile Karcan, kısa süre içerisinde sektördeki yerini almış ve kesici takım sektöründe söz sahibi olmaya başlamıştır. Bileme hizmetleriyle başlayan bu yükseliş, üretimde kullanılan donanımın ve teknolojinin devamlı güncellenmesi ile sektörün ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilen ‘uluslararası bir firma’ olmaya kadar uzanmıştır. Firmamız, karbür kesici takımlarda yüksek bilgi kabiliyeti ve yılların deneyimine sahip olan, yenilikçiliği ilke haline getirmiş uzman ve mühendisleri eşliğinde siz değerli müşterilerimize daima doğru ve kaliteli takım konseptinde garantili ürünler sunmak için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bugün geldiğimiz noktada, Karcan Kesici Takım San. Tic. Ltd. Şti. olarak otomotivden havacılık ve uzay sanayine, savunma sanayisinden makine sanayisine talaşlı üretim yapan tüm sektöre hizmet veren güçlü bir kuruluş olarak, uluslararası alanda da adımızı duyurmaya devam etmekteyiz. Karcan Kesici Takım, yüksek teknolojisi ile müşteri memnuniyeti sağlayan, en yüksek hassasiyetle kaliteli ürünler sunan, her alanda ekonomik kullanımları mümkün hale getiren ve sorunlarınıza özel çözümler üretmek için kendini daima gelişime açık tutan bir kuruluştur.

Hedeflerimiz:
- Tam garanti ile uluslararası standartlarda kaliteli ürünler.
- Sürekli yeni ürünler geliştirmek ve geliştirmek için çabalıyoruz.
- Ürünlerimizin sorunsuz kullanılmasını sağlamak için servis ve destek.
- İyi bir fiyata yüksek performanslı ürünler.

Standart kalitemiz ve Asya'da üretildi. Birinci sınıf kalitemiz ve ağırlıklı olarak Almanya, İngiltere ve İtalya'da yapılmaktadır.

- Şirketimiz, 1976 yılında; İstanbul’da Kalıp sektörünün merkezi olan Süleymaniye’ de, kalıp sevdamızla faaliyetlerine başlamıştır.
- 1986 yılında; Güvenal, Eyüp / Topçular bölgesinde faaliyete geçirilerek, Bayrampaşa bölgesinde özellikle kalıp konularında çalışmalarını hızlandırmıştır.
- 1993 yılında; kalıp sektörüne katkı sağlamak amacıyla İtalya ve Almanya gibi ülkelerle hazır kalıp elemanları ithalatına başlayan şirketimiz bu konuda ülkemizin ilklerini başarmış olup sektöre yeniliklerle kaliteli ürün çeşitliliğini sağlamıştır.
- 1996 yılında; kalıp sektöründeki aksayan kalıp yüzeylerinin tesfiyesini iyileştirme ve yeni kalıp teknolojileri firması kurucumuz Hüseyin Avni TARAKÇIOĞLU’ nun üstün gayretleriyle kurulmuştur.
- Kalıp parlatma / yüzey polisaj ve sıcak yollukla ilgili çalışmalarına başlamış olup gelişimlerle sürmektedir.
- 2004 yılında; Güvenal Makina firmamız takım tezgahları satışlarıyla faaliyetlerine başlayarak sektöre katkı sağlamış, makine ve kesici takım konularında kalıp sektörüne yenilikler birlikteliğinde çeşitlilik katmıştır.
- 2008 yılında; sektörde yer alan üretici firmalara daha hızlı ve verimli hizmet etmek adına İkitelli ve Hadımköy şubelerimiz açılmış olup müşterilerine yakın hizmet vermektedir.
- 2010 yılında; Türkiye’ nin tüm sanayi bölgelerine teknik anlamda destek ve sağladığımız hizmetlerin kalitesini arttırmak amacıyla bölgelerde Home-Office çalışmaları ve ayrıca sürdürülebilir kalite kontrol modeline geçilmiştir.
- Ayrıca 2010 yılında Bilgi işlem ve yeni iletişim hizmetleri yatırımlarıyla Güvenal Shop internet satışlarında sektöre yenilik katmıştır.
- 2011 yılında; firmamız GTH markası adı altında Kalıp Elemanları üretimine (merkezleme elemanları) başlamış olup, bu süreçte AR-GE çalışmalarına da önemli yatırımlarıyla gelişimlerine devam etmektedir.
- 2013 yılında; firmamız kendi markamızla standart ve özel kalıp seti, ayrıca hazır taşlanmış plaka üretimine Kıraç Bölgesinde yüksek yatırımlar ile ekonomik ve hızlı modelini sektöre kazandırmıştır.
- 2014 yılında; Güvenal Kalıp Elemanları A.Ş. ile grup firmalarıyla ticaret ve üretimindeki ürünleri yurtdışına ihraç etmeye başlamıştır.
- 2015 yılı itibariyle Topçular – Kıraç – İkitelli ve Bursa şubelerimiz, GTH İmalat ve GTH Kalıp Setleri ve Güvenal Makina şirketlerimizle beraber Türkiye’ nin tamamına erişilmekte ve yurtdışı faaliyetlerimize de hız vermiş pozisyondayız.

Bugün sektöre önemli katkılarda bulunmaktan onur duymaktayız, işine kendini adayan Güvenal Kalıp Elemanları A.Ş. Aynı değerlerin vizyonunu taşıyan 2. kuşak sektöre çözüm ortağı olarak ( uygun kalıp fiyatları ) politikasında ülkemizde daha çok kalıp imalatı adına görev almış olup, desteklerinizle bu görevi artarak sürdürecektir, böylece milli sermayemiz de korunmaktadır. Bu serüvendeki tüm paydaşlarımıza saygılarımızı sunuyoruz.

EMUGE firması 1920 yılında Almanya’nın Nürnberg şehri yakınlarındaki Lauf kasabasında kurulmuştur. EMUGE ve FRANKEN firmaları Almanya merkezinde görevli 1.000’i aşkın tecrübeli personeli ile dünyanın 44 ülkesindeki müşterilerine diş çekme, mastar ile diş tolerans kontrolu, takım ve iş parçası tutucu sistemleri ve frezeleme konusunda 88 yıldır ileri teknoloji ürünleri ile hizmet vermektedir.

EMUGE ve FRANKEN, 110.000 adet değişik kalemden oluşan standart ürün yelpazesi ile müşterilerinin zaman ve maliyet tasarrufu sağlamalarına yönelik çözümler üretmek için üretim proseslerini optimize etmeye odaklanmıştır. Talaş kaldıran kılavuzlar, ovalama (ezme) kılavuzları, diş katerleri (matkap kombine ve freze kombine), paftalar, geçer veya geçer ve geçmez mastarlar, azdırma çakıları, kılavuz tutucular ve ataçmanları, takım tutucular ve iş parçası tutucu sistemleri EMUGE’nin ürün yelpazesi içinde yer almaktadır.

Şirket kuruluşundan bugüne kadar kılavuz üretiminde birçok yeniliğe imza atmıştır. 1921 yılında açık delikler için uygun spiral uçlu (gun nose) kılavuz geliştirilmiş, 1927 yılında taşlanmış ilk kılavuz üretilmiş, 1931 yılında ilk atlamalı diş kılavuzunun üretimi gerçekleştirilmiş, 1960 yılında parça tutucu bir sistem olan SG geliştirilmiştir. EMUGE ve FRANKEN firmalarının diş çekme takımları, tutucu sistemleri ve freze takımlarındaki icatları ve yenilikleri artan teknoloji ile birlikte devam etmektedir. 26 Mayıs 2008 tarihinde kurulan EMUGE FRANKEN Hassas Kesici Takım Sanayi Limited Şirketi, %100 EMUGE sermayeli olup, EMUGE Almanya’nın kardeş bir kuruluşudur.

Tecrübeli, esnek, hızlı ve verimli satış organizasyonumuz ile müşterilerimizin talaşlı imalat problemlerini lehine sonuçlandırıyoruz. Aynı zamanda üretici ve müşteri arasında sorunsuz bir know-how (bilgi ve beceriden doğan güç) transferi gerçekleştirebiliyoruz. Tüm aktivitelerimiz üretim yöntemlerini en iyi şekilde kullanmaya yönelik olup son kullanıcıların zaman ve maliyet tasarrufunu hedeflemektedir.

whatsapp
HEMEN ARA